آشنایی با مزایا اپلیکیشن تدریس آنلاین

اپلیکیشن تدریس امکان برقراری کلاس مجازی آنلاین را فراهم می کند. بدین ترتیب افرادی که قصد شرکت در کلاس آنلاین و تقویت خود در دروس مختلف را دارند، می تواند از این اپلیکیشن استفاده نمایند. تدریس کتب درسی به صورت آنلاین کمک می کند تا بتوان با کمترین هزینه و بدون اتلاف وقت آموزش های لازم را دید.

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اپلیکیشن تدریس یکی از برنامه های کاربردی است که می توان بر روی یک گوشی هوشمند آن را نصب کرده و آموزش درس های مختلف را با آن تجربه کرد. اپلیکیشن آموزشی معمولا باید به صورت کاملا حرفه ای طراحی شود.

شرکت در کلاس آنلاین توسط اپلیکیشن تدریس امکان پذیر بوده و این موضوع باعث شده تا هم معلم و هم دانش آموز بتوانند ارتباط بسیار خوبی با اپلیکیشن تدریس برقرار نمایند. این نوع از اپلیکیشن ها تمام امکانات برگزاری کلاس آنلاین را داشته و هیچ گونه نقص و ایرادی ندارند.

با استفاده از اپلیکیشن تدریس این امکان برای دانش آموزان فراهم شده تا بتوانند خود را در دروسی که ضعیف هستند، تقویت کرده و برای امتحانات نهایی و در سال های آینده برای کنکور سراسری به حداکثر آمادگی برسند.

تدریس خصوصی توسط گوشی هوشمند جذابیت های فراوانی برای دانش آموز و معلم داشته و این موضوع در استفاده گسترده از اپلیکیشن های آموزشی تاثیر فراوانی داشته است. اپلیکیشن آموزش مجهز به امکانات بسیار زیاد و مزیت های فراوان می باشد. برای اینکه با امکانات و مزیت های این نوع از اپلیکیشن ها آشنا شوید، این مطلب را تا پایان همراهی کنید.

مزایای اپلیکیشن تدریس برای دانش آموز و معلم

صرف هزینه کمتر

یکی از مزایای اصلی ساخت اپلیکیشن تدریس، صرف هزینه کمتر برای تقویت دانش آموز در دروس مختلف می باشد. با توجه به اینکه آموزشگاه های خصوصی برای هر ساعت کلاس خصوصی هزینه بسیار زیادی را از دانش آموزان دریافت می کنند، شرکت در کلاس آنلاین می تواند روشی بسیار موثر برای کاهش هزینه ها باشد.

استفاده از اپلیکیشن آموزشی در هر نقطه از کشور امکان پذیر شده زیرا در سال های اخیر اینترنت در اغلب مناطق شهری و روستایی گسترده شده است. کاهش هزینه ها هم شامل دانش آموز و هم شامل معلم می شود، زیرا هزینه های آموزگار برای تدریس خصوصی نیز کاسته شده و نیازی به اجاره آموزشگاه و سایر هزینه ها نمی باشد.

صرفه جویی در زمان

یکی از عوامل اتلاف وقت هنگام حضور در کلاس های خصوصی حضوری، رفت و آمد به آموزشگاه است. معمولا مسیری نسبتا طولانی با در نظر گرفتن ترافیک و سایر عوامل، هم خسته کننده و هم زمان بر است.

بدین ترتیب افرادی که می خواهند از وقت خود بیشترین استفاده را داشته باشند، می توانند اپلیکیشن تدریس را نصب کرده و از آن برای آموزش دروس مختلف استفاده نمایند.

امکان آموزش در مواقع بحرانی

اول از هر چیز باید بدانیم که مواقع بحرانی چه زمان هایی هستند. مثلا زمانی که برف سنگین یا باران شدیدی می بارد، شرایط بحرانی بوده و امکان تردد محدود شده، در این شرایط شرکت در کلاس حضوری با مشکلات بسیار گسترده ای مواجه می شود.

از دیگر مواقع بحرانی می توان به شیوع بیماری های واگیردار مانند ویروس کرونا اشاره کرد. با شیوع چنین ویروس هایی امکان حضور در یک کلاس حضوری محدود می شود و شاید شرکت در چنین کلاس هایی به سلامتی دانش آموز یا معلم آسیب برساند. بدین ترتیب اپلیکیشن تدریس می تواند بهترین ابزار آموزشی در مواقع بحرانی باشد.

کیفیت بالای آموزش

معمولا در اپلیکیشن تدریس امکان ضبط فیلم و تماشای مجدد آن وجود دارد. در این صورت چنانچه دانش آموز بخشی از توضیحات معلم را متوجه نشود، می تواند چندین بار آن را پخش کند تا به خوبی آن را متوجه شود. بدین ترتیب افرادی که می خواهند آموزش را با کیفیت بسیار بالاتری تجربه کنند، می توانند از اپلیکیشن تدریس استفاده کنند.

امکانات اپلیکیشن تدریس

ارسال تصویر و صدا

معمولا اپلیکیشن تدریس این امکان را برای دانش آموز فراهم می کند تا هم صدا و هم تصویر را با کیفیت بسیار مطلوبی دریافت نماید. آموزش صوتی و تصویری به صورت همزمان کمک می کند تا شرایط برای یادگیری بهتر دانش آموز مهیا شود. بدین ترتیب استفاده از اپلیکیشن تدریس به خاطر امکان ارسال و دریافت تصویر و صوت می تواند کمک بسیار زیادی به دانش آموزان بکند و از طرفی دیگر برای معلم نیز شرایط تدریس راحت تر را مهیا می کند.

امکان اشتراک گذاری فایل ها

به اشتراک گذاشتن فایل های مختلف از دیگر امکانات اپلیکیشن تدریس به شمار می رود. فایل های متنی، صوتی و تصویری از جمله فایل هایی به شمار می روند که اشتراک گذاری آنها در اپلیکیشن امکان پذیر است.

بدین ترتیب در صورت نیاز دانش آموز و معلم می توانند با هم تعامل داشته باشند. تعاملی بودن کلاس آنلاین می تواند منجر به افزایش موفقیت کلاس و ارتباط بهتر دانش آموز با کلاس های آنلاین شود.

امکان برگزاری آزمون آنلاین

یکی دیگر از امکانات اپلیکیشن تدریس آنلاین، امکان برگزاری آزمون آنلاین است. این آزمون ها را می توان به صورت چهار گزینه ای هم برگزار کرد. با برگزاری آزمون آنلاین، معلم می تواند متوجه شود که دانش آموز تا چه حدی درس را فرا گرفته و در چه مباحثی نیاز به توضیحات بیشتری دارد. بدین ترتیب می توان به این نتیجه رسید که برگزاری آزمون آنلاین می تواند منجر به افزایش کیفیت تدریس آنلاین کتب درسی شود.

دانش آموزانی که از اپلیکیشن تدریس استفاده می کنند، این امکان را دارند تا در مدت زمان کوتاهی خود را از نظر درسی مسلط بر سایر دانش آموزان همکلاسی خود کنند. این روش تدریس می تواند برای امتحانات نهایی و کنکور سراسری کارایی بسیار مفیدی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده