آموزش و تدریس مجازی و آنلاین(امن و بدون حاشیه)

در آموزش و تدریس مجازی و آنلاین، امنیت اخلاقی در بین دانش اموز و معلم برقرار است. حرف و رفتارهای رد و بدل شده فقط و فقط در راستای درس و واحد درسی مورد نظر است. دانش آموزان درگیر ارتباط ناسالم با هم نیستند و به نوعی به حاشیه کشیده نمی شوند. آموزش و تدریس مجازیاز اضافات دوری کرده است و همه چیز مختصر و مفید دنبال می شود.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

در مورد خوب و بد بودن آموزش آنلاین، جدال ادامه دارد! برخی افراد هنوز هم آموزش و تدریس مجازی و آنلاین را مناسب نمی دانند و اصرار بر عدم تمرکز و بازدهی کم این روش دارند اما حقیقت چیزی فرای این تصور است. به جرات می توان گفت که هیچ روشی به اندازه آموزش و تدریس مجازی و آنلاین نمی تواند عقب افتادگی در درس را جبران کند در حالی که امنیت اخلاقی لازم را فراهم می سازد. حال چگونه؟ به شما خواهیم گفت.

امنیت اخلاقی مهمترین مزیت آموزش و تدریس مجازی و آنلاین

شاید با خود بگویید چرا باید به امنیت اخلاقی در زمینه تحصیل اهمیت داده شود؟ مگر در فضای مدرسه امنیت اخلاقی وجود نداشت؟! موضوع این است که این روزها مدارس بیش از هر چیز دچار ضربه شده اند و امکان حضور فیزیکی دانش آموز وجود ندارد! امنیت اخلاقی که می گوییم در وهله اول دوری از همین بیماری بی رحم است که مهمان ناخوانده زندگی ما شد و حالا دیگر جا خوش کرده است.

موضوع دیگر اینکه در دنیای آموزش و تدریس مجازی و آنلاین امنیت اخلاقی در بین دانش اموز و معلم برقرار است. حرف و رفتارهای رد و بدل شده فقط و فقط در راستای درس و واحد درسی مورد نظر است. دانش آموزان درگیر ارتباط ناسالم با هم نیستند و به نوعی به حاشیه کشیده نمی شوند. آموزش و تدریس مجازی و آنلاین از اضافات دوری کرده است و همه چیز مختصر و مفید دنبال می شود! موضوعی که شاید بسیاری از مادران دلسوز ایرانی نگران آن باشند. در دنیای آموزش و تدریس مجازی و آنلاین دیگر قرار نیست نگران اموزش های اشتباه فرزندان خود باشید و این رویکرد سبب می شود که همه چیز تحت کنترل خودتان باشد.

آموزش و تدریس مجازی و آنلاین راهی برای جبران عقب ماندگی

یکی از موضوعاتی که باید در خصوص آموزش و تدریس مجازی و آنلاین به آن اهمیت داده شود اینکه در راستای آموزش مجازی مادر نیز با کودک همراه است! چیزی که در مدارس و در فضای حضوری دیده نمی شود. مطلبی که یک الی دو بار در کلاس برای دانش آموز توضیح داده می شود هرگز به گوش مادر نرسیده است و حالا دانش آموز مانده است و ده ها سوال که نه کسی برای پاسخ وجود دارد و نه والدین می توانند در این زمینه به او کمک خاصی داشته باشند. در آموزش تصویری مجازی، پدر یا مادر و یا سایر اعضای خانواده می توانند با دانش آموز همراه شوند و طرح درسی جدید را یاد بگیرند. در واقع اپلیکیشن تدریس یکی از بهترین اقداماتی است که توانسته برای والدین نیز مورد قبول واقع شود. در چنین شرایطی والدین نیز به نوع توضیح معلم دقت می کنند و از آنجایی که سن و تجربه بالاتری دارند می توانند به سادگی برخی از نقاط پنهان و نامفهوم در ذهن دانش آموز را برطرف سازند. در این زمینه دانش آموز از موضوعات مهم تحصیلی عقب نخواهد ماند. تدریس آنلاین، سفری است که برای همه اعضای خانواده باز شده است و می توانند همگی دور این سفر بنشینند و به یادگیری بپردازند.

آموزش و تدریس مجازی و آنلاین یادگیری چندباره

بله در راستای آموزش و تدریس مجازی و آنلاین نکته مهم این است که یادگیری می تواند چندین بار باشد. تمامی فایل های آموزش ذخیره شده است و دانش آموز این امکان را دارد مطالب موجود را برای چندمین بار بازنگری نماید و اطلاعات خود در این راستا را بیشتر کند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد آموزش اینترنتی توانسته خطا دانش آموز در راستای اشتباه شنیدن را به حداقل را برساند. وی می تواند مطلبی را یک بار به درستی متوجه نشده است بازبینی کند. استارت آپ های آموزش آنلاین در دنیای امروزه امتیاز زیادی دارند. اینطور که مشخص است تدریس تصویری برای دانش آموزان و دانشجویان یک قوت قلب محسوب می شود.

یادگیری چندباره سبب می شود که بسیاری از خطاها به صورت روتین برطرف شود و نیاز به صرف زمان اضافی در این راستا نباشد.

نتیجه گیری

آموزش و تدریس مجازی و آنلاین شاید هنوز هم مخالفان خود را داشته باشد اما از حق نگذریم این روش ایمن ترین و پایدارترین موردی است که برای متقاضیان تحصیل در نظر گرفته شده است. روشی که ربطی به وضعیت آب و هوا و مکان و زمان ندارد، می تواند بهترین سطح امنیت اخلاقی برای رده سنی نوجوان را فراهم سازد و به نوبه خود بهترین گزینه برای برطرف کردن عقب ماندگی تحصیلی محسوب می شود. این روش در سال های اخیر در بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا به رسمیت شناخته شده است و مزایای زیادی دارد. آموزش و تدریس مجازی و آنلاین می تواند در سطح بین المللی رتبه بندی شود. دنیای آنلاین دنیای همیشه در دسترس است و این یعنی هیچ چیز نمی تواند جلوی علم آموزی را بگیرد. یادگیری بدون استرس خود یک گام مهم و اساسی است و می تواند عملکرد ساختاری قابل قبولی را شامل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده