امتیازهای تحصیل آنلاین کدامند

تحصیل آنلاین به خاطر امتیازهای بسیار زیادی که نسبت به تحصیل حضوری دارد، با استقبال بیشتری در سال های اخیر روبرو شده است. تحصیل اینترنتی سبب شده تا بتوان از تجمع در کلاس درس و شیوع بیشتر ویروس کرونا نیز پیشگیری کرد. برای آشنایی بیشتر با امتیازهای تحصیل مجازی ما را تا پایان این مطلب دنبال کنید.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تحصیل آنلاین را می توان بزرگترین تحول قرن در زمینه آموزش دانست. در قرن های گذشته چنین تصویری از آموزش حتی به ذهن کسی هم خطور نمی کرد و غول تکنولوژی توانست یک غیر ممکن دیگر را نیز ممکن سازد. تحصیل آنلاین را معمولا به جای تحصیل به صورت حضوری و یا به صورت ترکیبی می توان مورد استفاده قرار داد. شاید در آینده شاهد استفاده بسیار بیشتری از سیستم مجازی برای آموزش مجازی باشیم، زیرا شرایط در دنیا به گونه ای در حال پیشروی است که نیاز به تحصیل اینترنتی هر لحظه بیشتر از قبل احساس می شود.

تحصیل آنلاین هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و هر فردی که می تواند از گوشی هوشمند و یا رایانه و لپ تاپ استفاده نماید، به راحتی امکان تحصیل آنلاین را هم داشته و نیاز به فراگیری آموزش های تخصصی برای تحصیل از طریق اینترنت نیست. تحصیل مجازی به خاطر افزایش کیفیت و سطح یادگیری دانش آموزان و دانشجویان، توانسته به افزایش سطح علمی آنها نیز کمک بسیار زیادی کند. تحصیل اینترنتی را با هزینه بسیار کم و صرفه جویی مناسب در وقت انجام داد. این موارد سبب شده تا در سال های اخیر تحصیل مجازی طرفداران بیشتری را نسبت به تحصیل حضوری جذب نماید.

چگونگی افزایش کیفیت آموزش توسط تحصیل آنلاین

برای اینکه بهتر از قبل متوجه شویم که تحصیل آنلاین چگونه می تواند کیفیت آموزش را ارتقاء دهد، توضیحات مختصری در ادامه آورده شده که توجه به آنها خالی از فایده نخواهد بود. در هنگام تحصیل حضوری، معلم یا استاد در شرایط کلاس قرار گرفته و بیش از ۲۰ نفر در کلاس حضور داشته و قطعا سر و صداهایی وجود داشته که باعث حواس پرتی وی می شود. از طرفی زمان کافی وجود نداشته و معلم یا استاد نمی تواند درس را برای تک تک افراد کلاس توضیح دهد. بدین ترتیب معلم یا استاد درس خود را می دهد و هر فردی که پایه قوی تری داشته باشد، درس را یاد گرفته و سایر افراد نیز درس را متوجه نمی شوند.

تحصیل آنلاین شرایط را فراهم کرده که معلم یا استاد در یک محیط خلوت و ساکت به آموزش بپردازد. از طرفی دیگر آموزش های اینترنتی قابل ذخیره سازی بر روی گوشی هوشمند یا کامپیوتر و لپ تاپ است. بدین ترتیب می توان آموزش ها را ذخیره کرده و بارها فیلم آن را تماشا کرد. این کار می تواند تاثیرات فوق العاده ای در یادگیری دانش آموز یا دانشجویان داشته باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای تحصیل آنلاین

کامپیوتر، لپ تاپ یا گوشی هوشمند

یکی از تجهیزات اصلی که برای تحصیل آنلاین به آن نیاز است، یکی از وسایل الکترونیکی کامپیوتر، لپ تاپ یا گوشی هوشمند است. معمولا کامپیوتر و لپ تاپ امکانات بهتری برای تحصیل را فراهم نموده اما برخی از سیستم های مجازی به نحوی طراحی شده که تنها با نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند می توان از آنها استفاده کرد. بدین ترتیب بر اساس سیستم مجازی می توان دستگاه الکترونیکی مورد نیاز را تهیه کرد.

اینترنت

اینترنت را می توان از دیگر تجهیزات مورد استفاده برای تحصیل آنلاین دانست. اینترنت از طریق گوشی هوشمند و یا دستگاه وای فای قابل تامین است. هر چقدر سرعت اینترنت بیشتر باشد، تحصیل آنلاین راحت تر می شود. هنگامی که سرعت اینترنت خوب نباشد، ممکن است قطع و وصل یا هر گونه اختلال دیگری را در کلاس آنلاین شاهد باشیم. بدین ترتیب هر چه هزینه بیشتری برای تهیه اینترنت انجام شود و نت پر سرعت تری تهیه شود، راحت تر می توان به تحصیل آنلاین پرداخت.

علاوه بر تجهیزاتی که به آنها تا کنون اشاره شده، موارد دیگری از جمله هدست یا اسپیکر و میکروفون را نیز نام برد. معمولا برای ارتباط با استاد و پرسیدن سوالات مد نظر، به چنین تجهیزاتی نیاز است.

تحصیل آنلاین چه امتیازاتی نسبت به تحصیل حضوری در همه مقاطع دارد؟

دسترسی راحت به کلاس

معمولا در تحصیل آنلاین، در هر نقطه ای از کشور و یا حتی خارج از کشور حضور داشته باشید، امکان اتصال به اینترنت و شرکت در کلاس وجود دارد. بدین ترتیب افرادی که اقدام به تحصیل آنلاین کرده، دسترسی بسیار راحت تری نسبت به تحصیل حضوری دارند زیرا برخی از مدارس و دانشگاه ها ممکن است مسیر طولانی با محل زندگی دانش آموز یا دانشجو داشته باشد.

بهره مندی آسان از اساتید برجسته کشور

افرادی که تحصیل آنلاین را انتخاب می کنند، این امکان را دارند تا از اساتید برجسته کشور نیز در دوره آموزشی استفاده نمایند. آموزش از راه دور کمک می کند تا بتوان آموزش های بی نقص و با کیفیت بالایی را دریافت کرد.

جلب توجه بهتر

تحصیل آنلاین برای دانش آموزان و دانشجویان جلب توجه بیشتری داشته است. بدین ترتیب افرادی که می خواهند از تحصیل خود لذت برده و آموزش همراه با شورو شوق را تجربه نمایند، بهتر است تحصیل آنلاین را انتخاب کنند.

اشتراک گذاری فایل ها

یکی از امتیازهای اصلی تحصیل آنلاین، امکان اشتراک گذاری فایل های مختلف است. از جمله فایل های کاربردی می توان به به ورد، پاورپوینت و پی دی اف اشاره کرد. بدین ترتیب هیچ مطلبی در آموزش اینترنتی جا نمی ماند و در صورت نیاز فایل آن به اشتراک گذاشته می شود تا همه افراد بتوانند آن را دانلود و سپس مشاهده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده