برتری کلاسهای مجازی از نگاه دانش آموز و مدرس

در دنیای کلاس های حضوری المان و عناصر بسیار کمی وجود دارد. معلم است و تخته و یک ابزار نوشتن! اما برتری کلاسهای مجازی از نظر کاربرد زمانی مشخص می شود که مدرس می توان از قدرت رنگ ها در آموزش استفاده بیشتری بگیرد. می تواند تصویر سازی و یا انیمیشن سازی گسترده تری داشته باشد.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

شما در لیست افراد موافق با کلاسهای مجازی هستید یا مخالف؟ هنوز هم کسانی هستند که فکر می کنند کلاسهای مجازی تمرکز کمی در بر دارد اما در این مقاله برتری کلاسهای مجازی به نسبت کلاس های سنتی را بررسی می کنیم تا درک درستی از تمرکز فراهم شود.

برتری کلاسهای مجازی از دید دانش آموز(دانشجو)

یکی از موضوعاتی که بارها و بارها به آن پرداخته می شود، بعد جغرافیا است! یعنی فردی که در یک نقطه دور در یک روستا زندگی می کند به نسبت فردی که در مرکز شهر بزرگ زندگی می کند از نظر دسترسی به مدرس خوب تفاوت زیادی دارند و این بی عدالتی اصلاً جالب نیست. برتری کلاسهای مجازی درست همینجا مشخص می شود که بعد جغرافیا را حذف کرده است. تنها نیاز به یک دستگاه لپ تاپ یا تلفن همراه است تا دسترسی به بهترین مدرس برای شما در دورترین نقطه زندگی فراهم شود!

تکرار به دفعات دلخواه

فرض کنید در کلاس درس به صورت حضوری آماده شده اید اما حال خوبی ندارید! مدرس یک الی دو بار برای شما توضیح می دهد اما بیش از این مقدار از حوصله و زمان کلاس خارج است! در چنین شرایطی چه نتیجه ای میگیرید؟ شما مطلب آن جلسه را از دست داده اید، در صورتی که برتری کلاسهای مجازی همینجا مشخص می شود که فایل ضبط و ثبت شده است و به دفعات می توانید بازدید کنید و مشکلات خود را حل کنید.

افزایش اعتماد به نفس

در سنین پایین تر دانش آموزان وقتی از معلم سوال دارند خجالت می کشند و یا فکر می کنند که سوالشان چقدر ساده لوحانه است به این ترتیب اعتماد به نفس از آنها دور می شود و همیشه خود را در عالم گمراهی می بینند! مهمترین برتری کلاسهای مجازی به نسبت کلاس های حضوری این است که دانش آموز خود را در گرداب خجالت نمی بیند، پنل های گفتگو و روش های پرسش و پاسخ تعیین شده به شکلی عمل می کند تا دانش آموز بتواند پاسخ سوالات خود را به خوبی پیدا کند و این مشکل برای همیشه رفع می شود.

برتری کلاسهای مجازی از دید مدرس

مدرس فردی است مثل همه افراد که صاحب زندگی و فرزند است. او در طول روز نیاز به رسیدگی به امور منزل دارد و باید به اندازه کافی در اختیار اعضای خانواده خود قرار بگیرد. مهمترین برتری کلاسهای مجازی همینجا مشخص می شود. یعنی شخص می تواند برنامه ریزی بهتری بر روی امورات منزل و نوع تدریس خود داشته باشد. نیاز به حضور فیزیکی و صرف وقت برای حضور در کلاس سنتی ندارد. مدرس این امکان را دارد تا دروس را با انعطاف بیشتری آموزش دهد و در اعلام طرح درس خود شرایط بهتری خواهد داشت. موضوع از این قرار است که کلاس های مجازی دنیای عجیبی دارند. در این دنیا هر شخص به واسطه نگاهی که دارد مطلب را یاد می گیرد و اثرات منفی سایر افراد بر روی او تاثیر گذار نخواهد بود.

برتری کلاسهای مجازی از نظر کاربرد

در دنیای کلاس های حضوری المان و عناصر بسیار کمی وجود دارد. معلم است و تخته و یک ابزار نوشتن! اما برتری کلاسهای مجازی از نظر کاربرد زمانی مشخص می شود که مدرس می توان از قدرت رنگ ها در آموزش استفاده بیشتری بگیرد. می تواند تصویر سازی و یا انیمیشن سازی گسترده تری داشته باشد و موقعیت آموزش به صورتی دنبال می شود که مدرس می توان ان را به خوبی منتقل سازد.

کلاس های مجازی می توانند با ابزارهای روز دنیا از نظر قدرت صدا و تصویر همراه شوند. سطح آموزشی در چنین جریانی تغییر می کند و رویکردهای آموزشی نیز بهتر می شود.

برتری کلاسهای مجازی از نظر هزینه

کلاس های مجازی، هزینه های رفت و آمد را به کل حذف کرده اند! این موضوع را فردی درک می کند که باید همه روز هزینه برای رفت و آمد در نظر بگیرد تا بتواند یک ساعت در کلاس درس بنشیند! هزینه های ایاب و ذهاب گاه شامل موارد حاشیه ای نیز می شود به طوری که فرد باید مبلغی برای صرف غذا در نظر بگیرد و همینطور نوع پوشش و موارد این چنینی نیز اهمیت دارد و برتری کلاسهای مجازی به نسبت کلاس های سنتی به حدی است که هزینه های اضافی را بسیار محدود کرده است.

نتیجه گیری

در این مقاله برتری کلاسهای مجازی از چندین بعد ارزیابی شد تا متوجه شویم که این بازی برد برد است! در واقع عدم تمرکز در دنیای یادگیری مجازی بهانه ای بیش نبوده و موقعیت آموزش به صورتی است که شخص می تواند دفعات آموزش را طبق نیاز خود در نظر بگیرد. کلاس های مجازی به فرد این امکان را می دهد که حواس پرتی به هیچ نقطه نداشته باشد و تنها بر روی مطالب درسی تمرکز کند. در دنیای تکنولوژی، حضور افراد کمرنگ تر اما بازدهی و یادگیری بیشتر از قبل دنبال می شود و سطح قابل قبولی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *