توسعه آموزش گام به گام مجازی

زیرساخت های نرم افزاری یکی از بخش های مهم در توسعه آموزش گام به گام مجازی هستند. در واقع دروس باید در یک فایل مشخص ذخیره سازی شود، نوع ذخیره سازی و اجرا بسیار مهم است. نرم افزاری که استفاده می شود باید در دسترس عموم قرار بگیرد. زیرساخت نرم افزاری باید سازگاری بالایی داشته باشد.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

فکر می کنید چه روش هایی برای توسعه آموزش گام به گام مجازی وجود دارد؟ اصلاً چطور ممکن است با دنیای یادگیری مجازی دست رفاقت داد و از آن استفاده بهینه تری کرد؟

توسعه آموزش گام به گام مجازی با تقویت المان های بصری

چشم ها یکی از قدرتمندترین بخش های بدن انسان هستند، هر در دنیای بصری المان های قوی تری وارد شود، اثربخشی بهتری خواهد داشت. به هر صورت آموزش گام به گام مجازی یعنی شخص نیاز به حضور فیزیکی ندارد و همه چیز در قالب یک پلت فرم به وی آموزش داده می شود. یکی از روش های تقویت آموزش گام به گام مجازی، این است که عناصر بصری قدرتمندتر ظاهر شوند این گزینه برای دوره های آموزشی خردسالان و دانش آموزان بهترین نتیجه را دارد.

در یک سنین یادگیری با تصاویر اثربخشی بهتری دارد، هرچه تصاویر گسترده تر و با کاراکترهای بهتری اجرا شوند می تواند ساختار دقیق تری داشته باشد. المان های بصری به طور کلی بر اساس آموزش های خاص دسته بندی می شوند. هرچه این المان ها قوی تر باشند، تصاویر ساختار بهتری به خود می گیرند.

توسعه آموزش گام به گام مجازی با محتوای الکترونیکی درست

محتوای الکترونیکی که مورد استفاده قرار می گیرد نیاز به بازبینی دار. در واقع یادگیرنده فردی است که مشاهده می کند، می شنود و می خواند و قرار است یک سری از اطلاعات به او منتقل شود. اگر قرار باشد آموزش در دنیای مجازی شکل بگیرد باید نمایشگری که قرار است محتوا را نشان دهد هر دوره قوی تر باشد، بلندگوهای متصل به رایانه باید از کیفیت نسبی بهتری برخوردار باشند. در دنیای محتوای الکترونیکی نیاز است مجموعه ای از رسانه های متن، عکس، صدا و فیلم درگیر شوند و همه این موارد بخشی از محتوای الکترونیکی را مشخص می سازند.

محتوا مهمترین بخش از یادگیری است. تدریس گر یا معلم فردی است که باید کیفیت و کمیت محتوا را به صورت دوره ای بسنجد، استفاده از یک روش تدریس یکسان در آموزش دردسرساز است و به طور کلی نمی توان انتظار داشت که بازده خوبی داشته باشد. نیاز است محتوا از نظر بصری و سمعی بررسی شود. شنیدن محتوا قابل قبول باشد و سطح محتوا نیز به شکل ایده آل ارزیابی شود.

توسعه آموزش گام به گام مجازی با زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری قوی

زیرساخت های نرم افزاری یکی از بخش های مهم در توسعه آموزش گام به گام مجازی هستند. در واقع دروس باید در یک فایل مشخص ذخیره سازی شود، نوع ذخیره سازی و اجرا بسیار مهم است. نرم افزاری که استفاده می شود باید در دسترس عموم قرار بگیرد. زیرساخت نرم افزاری باید سازگاری بالایی داشته باشد. نیاز به سامانه مدیریت یادگیری است به طوری که محتوای الکترونیکی شاخص بندی درستی داشته باشند.

زیرساخت های سخت افزاری از دیگر بخش های مهم آموزش گام به گام مجازی هستند. در واقع برای اجرای آموزش مجازی می بایست سطح اینترنت قابل قبولی در جریان باشد به طوری که نیاز به نقل مکان یادگیرنده نباشد. سیستم آموزش مجازی ال ام اس بر اساس دستگاه های رایانه قابل دسترسی باشد و در این زمینه رویکرد مشخصی را در بر بگیرد.

توسعه آموزش گام به گام مجازی با تقویت اپلیکیشن ها

آموزش مجازی زمانی به قدرت می رسد که امکان ارسال پیام وجود داشته باشد. باید شرایط به صورتی باشد که جلسات مباحثه اینترنتی برگزار شود و وضعیت تعامل مورد ارزیابی قرار بگیرد. بسیار مهم است که مشاهده نتایج حاصل از امتحان وجود داشته باشد.

روند آموزش و فعالیت های انجام شده توسط فردی که به عنوان یادگیرنده مطرح می شود باید قابل ارزیابی باشد. به طور کلی شرایط به شکلی دنبال شود که آموزش ساختار واقعی خود را حفظ کند اما یادگیرنده نیز احساس مسئولیت داشته باشد.

دروس باید در بخش های مختلف به صورت فصل بندی و تمرین دسته بندی شود. از سوی دیگر نیاز است که فعالیت ها و قابلیت های یک سامانه مورد پیش بینی قرار بگیرد. دقت کنید که پروسه آموزش مجازی باید به شکلی دنبال شود که کاربر بتواند پاسخ سوالات خود را پیدا کند این امر بسیار مهم است که یادگیری دروس باید بر اساس چارچوب مشخصی ارزیابی شود.

نیاز به گروه پشتیبانی از سامانه

نیاز به پروتکل قدرتمندتری است تا بتواند از اساتید و یادگیران حمایت نماید. این حمایت ساختار متفاوتی دارد. به طور کلی سامانه آموزش مجازی نیاز به گروه های پاسخگو و راهنما گر دارد به طوری که بتواند از به روزترین روش ها در این راستا استفاده نماید. امنیت لازم در این زمینه از دیگر مواردی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

نتیجه گیری

نیاز به گروه پشتیبانی از سامانه آموزش مجازی باید با امنیت همگام باشد. به هر حال با دنیای مجازی روبرو هستیم که با هجومی از ویروس روبرو است. نظارت بر حسن انجام سامانه آموزش گام به گام مجازی یکی از مهمترین مواردی است که باید توسعه یافته و مورد بررسی قرار بگیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده