تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین ۲۰۲۱

تعداد تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین معمولاً زیاد است برخی از آنها هنوز آنطور که باید به کار گرفته نشده اند و برخی دیگر از نظر ساختار موقعیت مختلفی دارند. آموزش آنلاین که مبتنی بر ویدئو است به صورتی اجرا می شود که شخص بتواند یک سری سناریو های تعاملی را اجرا نماید و مهمترین مزیتی که برای این گزینه دیده می شود وجود محتوای گویاتر است

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

فناوری اطلاعات دنیای گسترده ای دارد که روز به روز در زندگی ما قوی تر از قبل ظاهر می شود. تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین هر یک شامل شرایط خاصی هستند و مورد جدید می آید تا مورد قبلی را رفع ایراد و تکمیل تر نماید.

تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین با دستیارهای هوشمند

حتماً شما هم در مورد چت بات ها شنیده اید! چت بات ها در واقع دستیارهای هوشمندی هستند که توانسته اند دنیای تدریس مجازی را گسترده تر و قابل قبول تر نمایند. این دستیارها معمولاً به صورت صوتی کار می کنند. برنامه ریزی چت بات ها به صورتی است که مبتنی بر یادگیری ماشین بوده و به نوبه خود می توان از هوش مصنوعی قوی که در این ترفند استفاده شده است یاد کرد.

اینطور که مشخص است در این مدل از تکنولوژی ها از امنیت اطلاعات و حفاظت از داده ها نیز استفاده می شود و سطح انطباق موقعیت بهتری خواهد داشت. دستیارهای هوشمند حکم پشتیبانی در لحظه را ایفا می کنند می توانند یکی از بهترین تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین محسوب شوند.

تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین مبتنی بر بازی

بازی ها همیشه علاوه بر سرگرمی، تکنیک هایی در دل خود دارند که ساختار قابل قبولی را دنبال می کنند. آموزش آنلاین مبتنی بر بازی یکی از جدیدترین نسخه های تکنولوژی محسوب می شود. استفاده از گیمیفیکیشن ها به طور کلی توانسته آموزش برای سنین پایین را با جذابیت بیشتری دنبال نمایند.

این مدل از بازی ها شامل یک سری اطلاعات مبتنی بر نقش هستند که میتوانند جنبه سرگرمی داشته باشند اما جدیت در دنیای سرگرمی می تواند پارادوکس جذابی باشد. غوطه ور شدن در بازی زمانی که قرار است آموزش نیز داده شود موقعیت مهمی است که باید پیش بینی شود.

استفاده از دوره های تطبیق سنتی و همینطور امنیت اطلاعات و یک سری آموزش های رویه ای و آموزش فروش می تواند شرایطی ایجاد کند تا بازی سازی در موقعیت خوبی شکل بگیرد. به این ترتیب سرمایه ای که در آموزش ارائه می شود می تواند راندمان بالاتری در یادگیری داشته باشد.

تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین با شخصی سازی سفارشی

حتماً در مورد آموزش انطباقی شنیده اید. این عبارت به شخصی سازی اشاره می کند به طوری که یک سری ماژول های خاص اجرا می شود که به دانش آموز اجازه می دهد تا بتواند درک مشخصی از مخاطب داشته باشد. سیستم های یادگیری الکتریکی ال ام اس به صورتی است طراحی شده اند که می تواند سطح انطباقی گسترده ای داشته باشد به طوری که شخص می تواند فرم یادگیری و ابزارهای مورد نیاز را طبق نیاز خود دسته بندی کند.

میکرو یادگیری ها

میکرو یادگیری ها از سال ۲۰۱۸ وارد دنیای آموزش آنلاین شدند و حالا روزهای قوی تر خود را پشت سر می گذارند. سازمان ها به این فکر هستند که از مزایای این روش جدید در دنیای آموزش استفاده کنند یا یادگیری سرعت بیشتری داشته باشد و بازخوردهای منظم را در بر بگیرد. در چنین حالتی ردیابی نیز آسان می شود و سطح آموزش گسترده تر دنبال خواهد شد.

میکرو یادگیری ها در واقع همان فیلم یا کلیپ های کوتاهی هستند که در قالب های تعاملی اجرا می شوند. این رویکرد می تواند شامل مسابقه نیز باشد و یا به واسطه سطح اینفوگرافیک نیز اجرا می شود.

تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین با گزینش محتوا

در دنیای آموزش آنلاین محتوا پادشاه است. گزینش محتوا به این معنی است که شخص بتواند اطلاعات مورد علاقه خود را از سایر بخش ها جمع آوری نماید و آن ها را در کانال های مختلف اشتراک گذاری کند. چنین سیاستی در حالی صورت می گیرد که پتانسیل و زیر ساخت های اجرایی قابل قبول باشند. به طور کلی ابزارهای منبع بازی در این زمینه عملکرد مخصوص به خود دارند. کتابخانه های محتوا شامل موقعیتی هستند که می تواند سطح یادگیری را تقویت نماید و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شود.

نتیجه گیری

تعداد تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین معمولاً زیاد است برخی از آنها هنوز آنطور که باید به کار گرفته نشده اند و برخی دیگر از نظر ساختار موقعیت مختلفی دارند. آموزش آنلاین که مبتنی بر ویدئو است به صورتی اجرا می شود که شخص بتواند یک سری سناریو های تعاملی را اجرا نماید و مهمترین مزیتی که برای این گزینه دیده می شود وجود محتوای گویاتر است. البته که در دنیای تعامل سطح آموزش میتواند کمی متفاوت تر نیز باشد.

یادگیری اجتماعی نیز سهم خوبی در بین لیست تکنولوژی های جدید در تدریس آنلاین ایفا کرده است به طوری که وجود بخش های یادداشت، انجمن ها، چت باکس ها و همینطور سیستم های یادگیری اجتماعی می تواند موقعیت رسانه ها را قوی تر از قبل ظاهر نماید و در این زمینه موفقیت زیادی دیده می شود. محیط های حرفه ای در آموزش نیاز به ابزارهای قوی تری دارند و این بخشی از قوانین آموزش آنلاین است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *