دانشگاه مجازی و مدارک آنلاین

وقتی صحبت از دانشگاه مجازی است دیگر مفهوم کلاس های سنتی درس کنار رفته و تغییر کرده است. بسیاری از فعالیت ها قرار است به صورت مجازی اتفاق بیفتد و ماهیت و فضای ارائه مطلب نیز متفاوت است. همه چیز به شکلی دنبال می شود که نیاز به حضور فرد نباشد. تدریس اینترنتی خوبی های زیادی دارد، نرم افزارهای جدیدی آمده اند تا آموزش را به صورت روتین دنبال کنند

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

احتمالاً نام دانشگاه مجازی به گوشتان رسیده است و یک سری سوالات در ذهن شما در این راستا وجود دارد. فناوری های جدید روز به روز پیشرفت می کنند و دیگر نیاز نیست برای ارسال مدارک به صورت حضوری اقدام کنیم.

همه این حرف ها را زدیم تا بگوییم، وقتش رسیده تا سیستم آموزشی از حالت کلاسیک و سنتی خارج شود و تمرکز اصلی بر روی یادگیری به صورت حرفه ای است. البته که دنیای آموزش مجازی کمی متفاوت است ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

دانشگاه مجازی در یک نگاه

حتماً سوالاتی در ذهن شما نقش بسته است، مثلاً می گویید چطور ممکن است همه رشته ها به صورت آموزش مجازی اجرا شود! مگر می شود رشته ای که ساعت ها کارگاه و آزمایشگاه عملی دارد، حالا در یک تلفن همراه یا لپ تاپ در منزل خلاصه شود! همیشه وقتی صحبت از دانشگاه مجازی می شود یک سری شرایط با هم جور در نمی آید!

دانشگاه مجازی دارای اجزای مخصوص است. در واقع دانشگاه مجازی نیاز مانند دانشگاه واقعی باید بتواند یک سری جزئیات را پوشش دهد اما قرار نیست این جزئیات آنقدر زیاد باشد که سبب بهم خوردن نظم و ترتیب شود.

اجزای اصلی دانشگاه مجازی

اتاق اطلاعات یکی از اجزای اصلی دانشگاه مجازی محسوب می شود. این اتاق دانشجویان را متوجه خدمات دانشگاه میکند و به انها این اجازه را می دهد که از سرفصل دروس اطلاعات کافی داشته باشند و همینطور امکانات تحصیلی مورد نظر از سوی دانشگاه را اعلام می کند.

یک بخش دیگر مشهور به واحد تدریس است، در این واحد اطلاعاتی در خصوص سمینارها و آزمایشگاه ها و همینطور پایان نامه و سایر برنامه های امتحانی ارائه می شود. این واحد موقعیت تحصیلی خوبی را در نظر می گیرد.

اداره دانشجویان بخش دیگری از دانشگاه مجازی محسوب می شود که مسئول خدمات اجرایی است و ثبت نام در دروس و سمینارها را فراهم می سازد. همینطور بخش های دیگری نیز وجود دارد که شامل پروتکل های اصلی دانشگاه مجازی می شود.

کافه تریا یکی از بخش های جذاب دانشگاه مجازی است که البته قرار نیست در آن خوراکی پیدا شود! این بخش مخصوص ارتباطات و اجتماعات دانشجویی است تا از شهرها و رشته های مختلف با هم ارتباط بگیرند و وارد صحبت شوند.

بخش های تکمیلی دانشگاه مجازی

یک بخش از دانشگاه مجازی مشهور به تخته سیاه است و شامل اخبار و اطلاعات جدید به دانشجویان می شود. همینطور بخشی وجود دارد که مرکز جستجو بوده و در این مرکز قرار است به دانشجویان اطلاعاتی در راستای فعالیت های تحقیقاتی و انتشارات ارائه می دهد. در این بخش از دانشگاه مجازی بین دانشجویان و محققان ارتباط برقرار می شود.

در پنل مشخصی از اپلیکیشن دانشگاه مجازی فروشگاه طراحی شده است که منابع و کتاب های درسی به دانشجویان به فروش می رسد.

مزایای کلاس مجازی چیست؟

وقتی صحبت از دانشگاه مجازی است دیگر مفهوم کلاس های سنتی درس کنار رفته و تغییر کرده است. بسیاری از فعالیت ها قرار است به صورت مجازی اتفاق بیفتد و ماهیت و فضای ارائه مطلب نیز متفاوت است. همه چیز به شکلی دنبال می شود که نیاز به حضور فرد نباشد.

تدریس اینترنتی خوبی های زیادی دارد، نرم افزارهای جدیدی آمده اند تا آموزش را به صورت روتین دنبال کنند. دانش پژوهان امکان طرح سوال و امکان دیدن یا شنیدن پاسخ سوال خود و سایر پرسشگران را دارند و این رویکرد سبب می شود که دسترسی به پرونده های آرشیو شده نیز وجود داشته باشد.

همه چیز تحت شبکه وب صورت می گیرد و موقعیت آموزش بسیار روتین و جامع است. همه افراد علاقه به یادگیری از خود نشان می دهند و به نوبه خود سطح یادگیری بالاتر است.

دفتر ثبت نمرات در اپ دانشگاه مجازی

دفتر ثبت نمرات در واقع به یک پایگاه داده اشاره می کند که بسیاری از ریز نمرات دانشجویان در آن ذخیره شده است و یک سری مکانیزم و سیستم های امنیتی خاص نیز وجود دارد تا امنیت لازم فراهم شود به طور کلی این دفتر به صورتی طراحی شده است که استاد و دانشجوی و اپراتور آموزشی بتوانند به آن دسترسی درستی داشته باشند اما اختیارات هر شخص با شخص دیگر فرق می کند.

نتیجه گیری

چرا دانشگاه مجازی؟ وقتی صحبت از یک سیستم یکپارچه است یعنی همه افراد با هر سطح هوش و در هر نقطه جغرافیایی اجازه دارند از امکانات موجود استفاده نمایند. وضعیت یادگیری به واسطه دانشگاه مجازی سطح قابل توجهی از عدالت را برقرار گرفته است.

آموزش مجازی به واسطه دانشگاه مجازی یعنی بتوانید همه مطالب مورد نیاز را به واسطه اپلیکیشن آموزشی دریافت کنید، تدریس اینترنتی به شما این امکان را می دهد که از فضای آموزش آنلاین در سطح گسترده استفاده کنید. در دنیای تدریس تصویری دیگر نگران موارد حاشیه ای نیستید و بیشترین تمرکز شما وابسته به سطح آموزشی است که قابل قبول در نظر گرفته شده است.

آموزش تصویری کمک می کند تا فرصت تحقیق و پژوهش بیشتر از قبل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده