قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی در سطح حرفه ای

وجود پنل هایی که امکان جزوه نویسی را فراهم می سازند بخش مهمی از قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی حرفه ای محسوب می شود. این پنل ها به صورتی طراحی می شوند که می تواند دسترسی خوبی برای آموزش داشته باشد و نوع جزوه نویسی نیز توسط شخص کاربر انتخاب می شود.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

فکر می کنید قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی برای کودکان و نوجوانان، با سطح دانشگاه و بالاتر باید چه تفاوتی نسبت به هم داشته باشند؟

قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی مخصوص کودکان و نوجوانان

مهمترین عنصری که باید در لیست قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی مخصوص کودکان و نوجوانان قرار بگیرد، فضاسازی تصویری است. به طوری کلی دروس در قالب های صوت و تصویر ارائه می شود. این اپ ها می توانند شامل سوالات ۴ گزینه ای از کل محتوای کتاب درسی باشند. اینطور که مشخص است بهتر است دانش آموز در بررسی اشتباهات خود در سوالات دقت لازم را داشته باشد.

تصویر سازی به صورت انیمیشن از بخش های مهمی است که برای اپ های آموزشی سطح کودکان دیده می شود. پس زمینه های تصویری و صوتی که با روحیات دانش آموز سازگار باشد نیز بخش دیگری از موقعیت این اپ ها است که می تواند شانس یادگیری را چند برابری نماید.

وجود پنل های یادداشت گذاری از دیگر قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی مخصوص کودکان محسوب می شود به طوری که بتوانند به کمک برنامه موضوعی که فکر می کنند به آن علاقه دارند را مجدداً یادداشت کنند.

قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی مخصوص دانشجویان

اپ هایی که برای دانشجویان طراحی می شود بیشتر از اینکه نیاز به خلاقیت رنگی و تصویری داشته باشد نیاز است که آپشن های گسترده ای در دنیای ارتباطات ایجاد کند. به طور کلی اپ مخصوص دانشجویان باید به صورتی باشد که بتوان دسترسی آسان به ویدیو های آموزشی داشت. سطح جستجو باید با بیشترین سرعت و دقت صورت بگیرد. از سوی دیگر وجود بخش های جداگانه برای تمرین و همینطور آزمون های دروس از موارد مهمی محسوب می شود که بخشی از قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی بزرگسالان است. مشخص است که وجود آزمون های جامع، پروتکل های برنامه ریزی قوی و همینطور مشاوره های تحصیلی نیز می توان بخش درستی از قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی محسوب شود.

در اپ های آموزشی دانشگاهی می بایست دسترسی به همه فصل های کتاب به تفکیک صورت بگیرد به طوری که همه تمرین ها و فعالیت های کتاب در قالب های ویدیویی در اختیار افراد قرار می گیرد. وجود قسمت هایی که می تواند یادگیرنده را محک بزند از دیگر مواردی است که می توان آن را بخشی از قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی در نظر داشت. همینطور وجود پنل های برنامه ریزی های هفتگی که کمک می کند دانشجو بتواند با سطح کلاس برابر باشد موقعیت مشخصی است که در این اپ ها دیده می شود.

قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی در سطح پیشرفته

یکی از آپشن های جالبی که می توان برای اپ های آموزشی در نظر گرفت این است که بخشی به عنوان آزمون ساز پیشرفته وجود داشته باشد تا شخص بتواند خود اقدام به طراحی آزمون نماید و ارزیابی دوره ای از خود داشته باشد.

وجود پنل هایی که امکان جزوه نویسی را فراهم می سازند بخش مهمی از قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی محسوب می شود. این پنل ها به صورتی طراحی می شوند که می تواند دسترسی خوبی برای آموزش داشته باشد و نوع جزوه نویسی نیز توسط شخص کاربر انتخاب می شود.

قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی مخصوص کنکور

این اپ ها ساختار پیچیده تری دارند. موقعیت زمانبندی و برنامه ریزی در اپ های آموزشی کنکور بسیار سختگیرانه تر است. از سوی دیگر این برنامه به شما این امکان را می دهد تا در مورد کنکورهای مختلف، شرایط ورود به کنکورها و همینطور آزمون های استخدامی شرایط و مراحل خاصی را پشت سر بگذارید.

این اپ ها گزارشی هوشمندی از هر آزمون را به شخص ارائه می دهند تا بتواند سطح خود را مشخص کند و البته که آزمون منبع و پاسخ تشریحی که برای آن در نظر گرفته می شود سطح سنجش قابل قبولی دارد. در مورد آزمون ها و درصدهایی که داده می شود موقعیت مشاوره نیز برقرار است که می تواند یادگیری را آسانتر کند.

نتیجه گیری

قابلیتهای اپلیکیشن های آموزشی در سطح بین المللی نیز وجود دارد به طوری که این امکان فراهم است تا امکانات آموزشی ارائه شود که بیشترین استاندارد آموزش را در بر می گیرد از سوی دیگر این اپ ها به شکلی طراحی می شوند که می تواند ارزش مهارتی بالایی داشته باشد. سطح محتوایی که بررسی می شود بسیار مهم است. در دنیای اپ های آموزشی دو موضوع مهم مطرح است. موضوع اول اینکه آزمون ها باید به صورتی طراحی شوند که هم بتواند جنبه خودآموز داشته باشد و هم کسل کننده نباشد.

موارد حاشیه ای سبب می شود تا نکات کلیدی از قلم بیفتد و مشکل ساز شود. البته که یادگیری آموزشی باید به شکلی دنبال شود که افراد بتوانند هم یادگیری بهتری برای آموزش داشته باشند و هم سعی در یادگیری دو جانبه کنند. موقعیت برخی از اپ ها بر اساس ویدیوهای آموزشی و موقعیت یو آی که دارند تعیین می شود. البته که بسیاری از نکات در یادگیری های آنلاین وجود دارد که می تواند موقعیت آموزش را بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده