مزیت های استاد خصوصی

استاد خصوصی باید از نظر علمی، اخلاقی و رفتاری شرایط لازم برای برگزاری کلاس خصوصی را داشته باشد. بهتر است قبل از انتخاب استاد برای برگزاری کلاس خصوصی، تحقیقات لازم انجام شود تا بتوان بهترین و شایسته ترین فرد را برای این کار انتخاب کرد. اگر انتخاب استاد به درستی انجام شود، پیشرفت های بسیار مناسبی را در آینده می توان در زمینه درسی تجربه کرد.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

استاد خصوصی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای افزایش سطح علمی دانشجویان باشد. برخی از دروس دانشگاهی نیاز به داشتن یک سری اطلاعات از قبل بوده، با توجه به اینکه در برخی از دانشگاه ها ممکن است رشته دانشگاهی با رشته قبلی دانشجو تفاوت داشته باشد، به همین خاطر ضعف های بیشتری در چنین دانشجویانی احساس می شود. رفع این مشکل کار راحتی نیست، زیرا باید ابتدا یک مبحث را به صورت پایه ای بیاموزند تا بتوانند مطالب موجود در کتاب درسی خود را به راحتی یاد بگیرند.

استاد خصوصی می تواند هر مطلبی که از پایه نیاز است تا یک دانشجو بتواند مطالب و مفاهیم کتب درسی خود را بیاموزد. بدین ترتیب شرکت در کلاس خصوصی می تواند زمینه ساز موفقیت تحصیلی یک دانشجو باشد. چنانچه فردی از نظر تحصیلی ضعف هایی داشته و قصد دارد خود را به سایر دوستان و همکلاسی های خود رسانده و شاید از آنها نیز جلو بزند، می تواند استاد خصوصی برای خود انتخاب کرده و در کلاس های تدریس خصوصی شرکت نماید. تدریس خصوصی هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری یا آنلاین امکان پذیر است. البته در سال های اخیر تدریس خصوصی آنلاین یا غیر حضوری با استقبال بسیار بیشتری مواجه شده است.

چه زمانی به استاد خصوصی نیاز داریم؟

سیر نزولی نمرات

یکی از مواردی که نیاز به استاد خصوصی احساس می شود، زمانی است که نمرات یک فرد سیر نزولی می گیرند. استاد خصوصی می تواند با تمرکز بیشتر بر روی دروس، کمک کند تا نمرات به حالت قبل برگشته و یا بهتر از قبل نیز شوند.

بی میلی نسبت به درس

شاید دوری از کلاس درس و یا برخی از مشکلات، حس و حال درس خواندن را از بین ببرند. معلم خصوصی با تدریس حرفه ای می تواند علاقه فرد به درس خواندن را بیشتر کند.

داشتن اضطراب قبل از امتحانات

گاهی اوقات ممکن است اضطراب بی اندازه مانع از آمادگی کامل برای امتحانات شود. معلم خصوصی می تواند با توضیحات کامل دانشجو را از هر نظر برای حضور در امتحان آماده نماید.

مزایای انتخاب استاد خصوصی

جلوگیری از اتلاف وقت

معمولا دور روش برای اجرای تدریس خصوصی توسط استاد خصوصی وجود دارد. روش اول حضوری بوده که معمولا در خانه دانشجو انجام می شود و روش دوم غیر حضوری بوده که به صورت آنلاین برگزار می گردد. بدین ترتیب در هر صورت دانشجو نیازی به تلف کردن وقت برای حضور در یک مکان خاص ندارد. بدین ترتیب به خصوص در ایام امتحانات می تواند مدت زمان بیشتری را برای آموزش اختصاص دهد.

امکان پرسش سوالات

محدودیت خاصی در کلاس های خصوصی وجود ندارد، بدین ترتیب دانشجو می تواند هر زمانی که مشکلی را در یادگیری خود احساس کرد، سوال مربوطه را از استاد خصوصی بپرسد و جواب آن را دریافت کند. با توجه به اینکه استاد خصوصی فقط برای یک نفر تدریس کرده، یادگیری دانشجو نیز قابل مقایسه با کلاس های درس نیست.

رفع اشکال

معمولا استاد خصوصی وظیفه دارد تا اشکالات دانشجو را رفع کند. بدین ترتیب بهتر است ابتدا دانشجو درس مورد نظر را یک یا چند بار مرور کند تا به خوبی نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد. یادداشت کردن نقاط ضعف کمک می کند تا در کلاس خصوصی بتوان آنها را از معلم پرسیده و رفع اشکال انجام شود. در صورتی که این شیوه اجرا شود، بهترین نتیجه از انتخاب استاد خصوصی را می توان کسب کرد.

عدم محدودیت زمانی

معمولا در کلاس خصوصی برعکس کلاس های عمومی، زمان برای تمرین بسیار زیاد است. بدین ترتیب در صورتی که در یک موضوع خاص ضعف بیش از اندازه احساس می شود، معلم خصوصی تمرینات بیشتری را با دانشجو حل می کند تا بتواند دانشجو را برای شرکت در امتحانات آماده نماید. بدین ترتیب افرادی که در برخی از دروس مشکل دارد، با انتخاب یک معلم خصوصی با تجربه و کاربلد می توانند سطح علمی خود را ارتقاء دهند.

پرداختن به دروس پایه

استاد خصوصی می تواند دروس پایه را نیز برای دانشجو توضیح دهد، زیرا ممکن است برخی از درس ها پیش نیازهایی داشته باشند که دانشجو با آنها آشنا نباشد. معمولا افرادی که در رشته های فنی و مهندسی قبول می شوند و قبلا در رشته هایی مانند فنی و حرفه ای یا کار و دانش تحصیل کرده اند، نیاز دارند تا دروس ریاضی و فیزیک سایر رشته ها مانند تجربی یا ریاضی فیزیک را بیاموزند.

تمرکز بیشتر بر روی درس

شرکت در کلاس خصوصی مزیت های بیشماری داشته که یکی از آنها امکان تمرکز بیشتر بر روی درس می باشد. معمولا در کلاس های عمومی امکان تمرکز زیاد بر روی یک موضوع وجود نداشته و استاد درس را با یک ریتم خاص ارائه می دهد. اما استاد خصوصی در مواقعی که نیاز باشد تمرکز بیشتر بر روی درس را انجام داده تا دانشجو بتواند خود را برای یادگیری مفاهیم بعدی آماده نماید.

عدم محدودیت زمانی و مکانی

معمولا دانشجو و معلم خصوصی می توانند با هم هماهنگ کند تا کلاس ها در یک زمان مطلوب برگزار شوند. ممکن است دانشجو بخواهد علاوه بر درس، به کار خود نیز برسد. بدین ترتیب زمان برگزاری کلاس خصوصی باید در ساعات استراحت وی اتخاب شود تا وی بدون لطمه به کار خود، بتواند تحصیل را نیز ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده