ویژگی های تدریس از طریق استارت آپ ها

تنوع اصلی ترین مزایای تدریس از طریق استارت آپ محسوب می شود. تنوع می تواند شامل استفاده از عناصر مختلف باشد. در دنیای استارت آپ ها ورود موسیقی یک روش یادگیری محسوب می شود. این که شخص می تواند آموزش را در بستر یادگیری گسترده تر از قبل دنبال کند.

blog image
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تدریس از طریق استارت آپ در ابتدا گزینه ای عجیب و غریب به نظر می رسید. اما امروزه دنیای استارت آپ ها دنیای گسترده تری است. همه چیز روی میز چیده است و حاضر و فقط یک عزم جزم شده می خواهد!

تدریس از طریق استارت آپ در یک نگاه

اول بگذارید کمی در مورد دنیای استارت آپ ها صحبت کنیم. اینکه چرا رویکرد تدریس در استارت آپ ها رشد بهتری داشته است و موقعیت تدریس به شکل ایده آل پیش رفته است؟

استارت آپ ها دنیای جدید و متفاوت از یادگیری و کلاس های حضوری و سنتی هستند. هر استارت آپ یک هدف مخصوص به خود دارد. شاید ویژگی هایی که برای یک استارت آپ تعریف شده باشد برای موارد دیگر کمرنگ تر باشد اما قوانین تدریس از طریق استارت آپ ها یک ساختار را دنبال می کنند و آن هم آموزش به بهترین نحو است.

استارت آپ دنیایی عجیب دارد. دنیایی پر از فراز و نشیب که بتواند آموزش را در سطح بهتری پیش ببرد. اگر قرار است آموزشی وارد این دنیا شود نیاز به بخش بندی مشخص دروس است. واحدهای درسی و هدف از درس باید مشخص باشد و موقعیت تدریس نیز بررسی شود.

طرح درسی که برای استارت آپ در نظر گرفته می شود با آنچه قرار است برای کاربر مطرح شود هماهنگ سازی می شود.

مهمترین ویژگی های تدریس از طریق استارت آپ

استارت آپ ها شامل المان های آموزشی مختلفی هستند. هر المانی که استفاده می شود موقعیت اجرای مخصوص خود را دارد. طرح درسی که به کار گرفته می شود بر اساس نوع واحد درسی تغییر می کند بنابراین تنوع اصلی ترین مزایای تدریس از طریق استارت آپ محسوب می شود. تنوع می تواند شامل استفاده از عناصر مختلف باشد. در دنیای استارت آپ ها ورود موسیقی یک روش یادگیری محسوب می شود. این که شخص می تواند آموزش را در بستر یادگیری گسترده تر از قبل دنبال کند.

به طور کلی مهمترین اصلی که برای استارت آپ ها دیده می شود خلاقیت است. به کارگیری جدیدترین ایده ها در دنیای استارت آپ طرفداران خود را دارد. اینکه مخاطب مجبور به یادگیری یک روتین تکراری از یک طرح درس نیست بخش مهمی از یک استارت آپ را شکل می دهد.

تدریس از طریق استارت آپ می تواند مبتنی بر سلیقه دانش آموز یا دانشجو باشد، به زبانی ساده تر این مخاطب است که انتخاب می کند درس را در چه مسیری بیاموزد.

تدریس از طریق استارت آپ محدودیتی ندارد!

نبود محدودیت از دیگر ویژگی های مهم استارت آپ محسوب می شود. اینکه یک قالب درسی می تواند در سطح مشخصی اجرا و ذخیره سازی شود و استفاده مجدد از آن نامحدود فراهم است بنابراین مخاطب نیازی به اجبار به یادگیری حجم عظیمی از دروس در یک زمان واحد و مشخص ندارد و می تواند برنامه ریزی مناسبی برای یادگیری هر بخش داشته باشد.

وجود برنامه ریزی برای تکرار هر بخش یکی از مهمترین ویژگی های تدریس از طریق استارت آپ محسوب می شود. در دنیای آموزش، هر استارت آپ می تواند حرف جدیدی برای زدن داشته باشد.

برخی از استارت اپ ها هستند که از قالب های بازی و سرگرمی برای آموزش استفاده می کنند. برخی دیگر هستند که سعی می کنند در دنیای یادگیری از المان های تصویری قوی تری استفاده نمایند.

هر مجموعه ویژگی های مخصوص به خود را دارد.

تدریس از طریق استارت آپ یک انگیزه طولانی مدت است!

افراد برای یادگیری دروس معمولاً به صورت مقطعی دارای انگیزه هستند و پس از مدتی دیگر روتین یادگیری برایشان تکراری است و سعی می کنند از هر فرصتی برای فراغت استفاده کنند. تدریس از طریق استارت آپ به نوعی دنبال می شود که فرد می تواند سبک یادگیری خود را تغییر دهد و وقتی قرار است ایده های نو وارد آموزش شود یعنی اصل غافلگیری همیشه تکرار و تکرار می شود و این موضوع سبب ایجاد انگیزه طولانی مدت در فرد شده و اثر بخشی مشخصی را دنبال می کند.

نتیجه گیری

اگر قرار است یک هدف مشخص را دنبال کنید، بهتر است به روز باشید. به روز بودن گاه چندان هزینه زیادی ندارد. دنبال کردن اخبار روز در زمینه تکنولوژی سبب می شود تا دنیای آموزش را برای خود قشنگتر کنید و از آن لذت ببرید. از یاد نبرید که همیشه این شما هستید که خودتان را نجات دهید. ویژگی های مثبت تدریس از طریق استارت آپ ها نشان می دهد که علاقه به این فضا بیشتر از روش های سنتی است و جوانان همیشه به دنبال مسیری هستند تا کشف بهتری داشته باشند. در دنیای یادگیری همیشه باید حرفی برای زدن داشته باشید.

اگر قرار است خودتان را بالا بکشید باید انتخاب بالایی داشته باشید. هر آنچه قرار است در دنیای تکنولوژی یاد بگیرید را به بهترین نحو به خودتان هدیه دهید. هرچه خلاق تر یاد بگیریم خلاق تر زندگی خواهیم کرد و شادتر می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوی حفاظت شده